Haber

4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları İstanbul etabı başladı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençlik ve Sporİstanbul Açık Deniz Yat Yarışları Kulübü tarafından, Bakanlığın katkıları ve İstanbul Valiliği iş birliğiyle düzenlenen 4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın İstanbul etabı dün başladı.

Dünyada iki kıta arasında düzenlenen tek yat yarışı olan 4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nda bu yıl 100. Yıl Cumhuriyet Kupası heyecanı yaşanıyor. İlk etabı 25-30 Temmuz tarihleri ​​arasında Muğla’da gerçekleştirilen yarışların İstanbul etabı dün şamandıra yarışlarıyla başladı. Caddebostan-Adalar parkurunda 800’ün üzerinde sporcu kıyasıya yarıştı.

Boğaz’da muhteşem ziyafet

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı kapsamında boğaz bugün yelkenlilerle renklenecek. Yarışmacılar, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası için Boğaz’ın zorlu parkurunda yarışacak. Coğrafi yarışlar 29 Ekim’de yapılacak.

4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları kapsamında dünyanın dört bir yanından yarışçılar, Boğaz’da iki kıtanın ortasında harika bir parkurda Cumhuriyet Kupası için yarışacak. Cumhuriyet Kupası yarışları, Dolmabahçe önünde Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşuyla başlayacak.

Yat yarışlarının Muğla ve İstanbul etapları sonunda genel klasmanda en iyi sonucu elde eden grup, 4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı şampiyonu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası unvanını almaya hak kazanacak. İstanbul sahnesi, Cumhuriyet coşkusunun yaşanacağı 29 Ekim’de Fişekhane’de muhteşem bir ödül töreniyle sona erecek. – İSTANBUL

haberbasaksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu