Yaşam

Antalya sokaklarında ENFEST coşkusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Özel Çocuk Bilim, Sanat ve Spor Şenliği (ENFEST) coşkulu başladı. Şahıslar, bando eşliğinde balon ve pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Etkinliklerde özel kişilerin dans gösterileri büyük beğeni topladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin özel çocuklar için 10-16 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlediği ‘ENFEST’, Yavuz Özcan Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşüyle ​​başladı. Ellerinde rengarenk balonlarla yürüyen özel şahıslara Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde vatandaşlar destek verdi. Engelliler, Engelliler Haftası’na dikkat çekmek amacıyla pankartlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan engelliler, saygı duruşunun ardından Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nı söyledi.

SORUNLARI VE DEĞERLENDİRMELERİ YÜKSEK SESLİ KONUŞACAĞIZ

Antalya Engelliler Derneği Lideri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Mehmet Karavural yaptığı konuşmada Engelliler Haftası’nda engellilerin sorunlarını ve çözüm yollarını daha yüksek sesle konuşacaklarını söyledi. Mehmet Karavural, 6 Şubat depreminin birçok insanın hayatından koptuğuna ve birçok insanın da hayatının geri kalanını engelli olarak yaşamasına neden olduğuna dikkat çekerek, “Binlerce insan yıllardır yaşadığımız sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kaldı. Üstelik bu kişilerin yeni hayatlarına uyum sağlamaları için özel bir terapi süreci zorunlu hale gelmiştir. Ancak yapılan birkaç açıklama dışında depremzedelere yeterli desteğin verildiği şüphelidir.”

ÇOK BEĞENİLDİ

Daha sonra Alperen Çetinkaya isimli öğrenci şiir okudu. Engellilerin sorunlarını anlatan şiir törene katılanlardan büyük alkış aldı. Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin dans performansı büyük beğeni topladı. Öğrencilerin dans performansı izleyenler tarafından beğeni topladı. Son olarak özel kişiler ellerindeki balonları gökyüzüne bırakarak renkli görüntüler oluşturdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-varto.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu