Haber

Bolu’ya gelen depremzedeler Gölcük Tabiat Parkı’nı ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Bolu’ya getirilerek yurtlarda misafir edilen afetzedeler için Gölcük Tabiat Parkı gezisi düzenlendi.

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan Gölköy Yurdu’nda kalan yaklaşık 200 afetzedenin depremin etkilerinden uzaklaşmasına yardımcı olmak için etkinlik düzenlendi.

Bolu Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında depremzedeler doğal güzellikleri ile ünlü Gölcük Tabiat Parkı’na götürüldü.

Depremzedeler tabiat parkında yürüyüş yaparak keyifli vakit geçirdiler.

Depremzedelerin bir kısmı göl çevresindeki iskelelerde hatıra fotoğrafı çektirirken, bir kısmı da ücretsiz golf arabalarıyla gölün etrafında dolandı.

Depremzede Erkan Bulut, ailesiyle birlikte yurtta kaldıklarını belirterek, “2 hafta önce Bolu’ya geldik. Son depremde evimiz yıkıldı. Kendimizi burada bulduk.” dedi.

Gölcük’e ilk kez geldiklerini belirten Bulut, tabiat parkını hem kendisinin hem de ailesinin çok sevdiğini söyledi.

Depremden kurtulan 14 yaşındaki Abdüsselam Selo da depremde hafif hasar gören evlerine giremedikleri için Bolu’ya geldiklerini belirterek, depremin etkisinden bir parça bile olsa kurtulduklarını kaydetti. biraz, Gölcük gezisi ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu