Haber

Destici’nin ırkçı sözlerine Faik Öztrak’tan tepki: ‘Hakkınızı bilin’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katıldığı canlı yayında Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’a, “Adam Tito kalıntısı. Gerçek soyadı Jusovic. Türkçeden önce çıkar mısınız? ulus şimdi Jusovic mi?” sözlerine tepki gösterdi.

Öztrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kim olduğunu, Cumhur İttifakı mensubu olduğunu, ecdadımızın ‘düşmanla sonuna kadar savaşanlar, nasıl olduğunu bilmeyenler’ dediği muhacirlerimizi aşağılayanı zannediyor” dedi. Adına, diline, dinine sahip çıkma mücadelesi verenleri ötekileştirmeye ve aşağılamaya çalışıyor. Haddinizi bilin.” .

Ne oldu?

Destici, bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programında Erkan Baş hakkında şu sözleri söyledi:

“Adam Tito artık, Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Buradan Almanya’ya geçiyorsunuz. Tamamen sol örgütler. Belli ki Alman istihbaratının kontrolünde yetişip Türkiye’ye gönderiliyorsunuz. Gerçek soyadınız ne? Jusoviç. . Türkiye’de Baş kullanıyorsunuz. Soyadı Reis olan siyasetçi kimdir TİP genel başkanından bahsediyorum Türk milletinin karşısına Jusovic olarak çıkar mısınız Google’da açın bence saklanmak doğru değil halktan gerçekler.”

TİP Genel Lideri Erkan Baş, Destici’nin sözlerine sosyal medya hesabından, “Ben bu kişiyi ciddiye almıyorum ama burada sorun ben değilim. Ülkemizde milyonlarca Yugoslav göçmeni aşağılanıyor. casuslukla itham edilen almanya doğumlu kadro çocukları.bu ırkçılıktır.suyun öte yakasındaki, yurt dışındaki işçilerin haysiyetine yenileceksiniz!

‘Gizlediğini’ söylediği bilgilere herkes hızlı bir şekilde erişebilir. İlk görselde benim için açılan Wikipedia sayfasını, ikinci görselde yazdığım Socialism for Living kitabındaki satırları okuyabilirsiniz. Irkçılık komplodur, ırkçılık sahtekarlıktır. Bu kolay bir örnek” dedi. (HABER MERKEZİ)

mihaliccikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu