Haber

The Beatles’ın John Lennon’ın sesiyle tamamladığı son şarkısı yayınlanacak

İngiliz müzik grubu The Beatles, 43 yıl önce hayatını kaybeden üyesi John Lennon’un sesinin yapay zeka yoluyla dahil edildiği son şarkıları “Now and Then”in önümüzdeki hafta yayınlanacağını duyurdu.

BBC haberine göre grubun üyesi Lennon’ın 1970’li yıllardaki demo kaydına dayanan Now And Then adlı müzik, grubun gitaristi Paul McCartney ve grubun davulcusu Ringo Starr tarafından geçen yıl tamamlandı.

Grup, Now And Then müziğinin 2 Kasım’da yayınlanacağını duyurdu.

Grup üyeleri, 1980 yılında ölen Lennon’un sesinin yapay zeka yoluyla dahil edildiği şarkıyı tamamlamanın “olağanüstü bir deneyim” olduğunu belirtti.

Lennon’ın sesinin müziğe çok net bir şekilde aktarıldığını anlatan McCartney, “2023 yılında hala The Beatles’ın müziği üzerinde çalışıyor olmak ve halkın duymadığı yeni bir şarkıyı yayınlamaya hazırlanmak heyecan verici.” söz konusu.

Ayrıca grubun “Red and Blue” albümünün yeniden düzenlenmiş versiyonunun da 10 Kasım’da yayınlanması planlanıyor.

Grup 1995 yılında profesyonel bir antoloji hazırlarken, Lennon’ın eşi Yoko Ono, olası bir “yeniden birleşme şarkısı” olduğu düşünülen “Now and Then”in taslağını içeren kaseti 2022 yılında McCartney’e gönderdi.

Diyalog editörü Emile de la Rey, The Beatles üyelerinin seslerini tanımlayıp arka plandaki seslerden ayırmak için bir yapay zeka komutu oluşturdu.

emet-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu